Kale Çelik Kapı Kilitleri

    Çelik Kapılarınızda çelik Rozet yoksa kapınız hiç bir şekilde güvenli değildir Kale kapı ve multlock çelik kapı sistemleri hariç eski model çelik kapılarda kullanılmış olan kilit sistemleri o günün şartlarına uygun olarak yapıldığı için güvenliydi çünkü gerçekten açılmıyordu ama günümüzde şimdi hırsızlar gayet kolay bir şekilde açmaktadırlar piyasalarda çok çeşitli kilit markaları çelik kapı modelleri bulunmaktadır bu nedenle çelik kapı veya Ahşap kapı yaptırırken veya alırken Anahtar göbeğinin üzerinde çelik rozet olmasına dikkat ediniz yoksa kapınız monte edilmeden taktırınız montajı basit ve pratiktir çelik kapı imalatcı ve firmaları için kapı taktırırken kilit sistemleri hakkında takıldığınız konularda Anahtarcı ve Çilingir ustalarının görüş ve fikirlerinden istifade ediniz sonuçta kapınızı her sene değiştirmiyeceksiniz karar siz müşterilerimizindir.

    Bu sayfada görmüş olduğunuz ürünler mevcut yeni çıkan çelik kapılarda kullanılan kilit sistemleridir Bu ürünlerden Ahşap veya çelik kapılarınıza (2) inci bir Emniyet kilidi taktırmaya kalktığınız zaman ebat ve gövde itibariyle uymayabilir çünkü Eski sistem kilit mekanizmaları daha küçük ve dar kilit sistemleridir.
Sıfırdan Özel Ahşap veya Çelik kapı yaptırmayı düşünürseniz taktırmadan evvel Anahtarcınızdan Emniyet kilit sistemleri hakkında fikir alabilirsiniz Neden?Çünkü Fiam kilit tabir ettiğimiz bir diğer adı (çivi anahtar)emniyet kilitlerini günümüz itibariyle Hırsızlar çok rahat bir şekilde kapınız zorlamadan matkapla delmeden basit bir şekilde açıyorlar.

    Bir diğer önemli konuda müşterilerimiz kapılarının önüne perforje kapı tabir ettiğimiz ilave (2) inci bir kapı taktırıyorlar güvenli olsun diye ama malesef kapıyı yapan demirci ustalarıda bu kilit sistemlerinden kullanıyor hırsızların açtığını bilmeden? onlar çilingir değilki piyasayı nasıl takip edicek hangi sistem çıktı nasıl çalışıyor hırsız açabilirmi açamazmı tabi hırsızlık olunca ?
Dolayısıyla hem paranız boşa gitmiş oluyor hemde manevi yönden çok rahatsız bir hal alıyor sizlerden ricamız Anahtar kilit işlerinizi yaptırırken işinde uzman sanatkar ustalardan fikir ve görüşlerini mutlaka alın sizi her zaman doğru yöne yönlendireceklerdir saygılarımla Emin Usta Anahtarcı yetiş.

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Champion Monoblok Çelik Kapı kilidi kod (262 R)

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Kale kilit (256 R) Multi Sistem modeli

14 Lü Sistem tabir ettiğimiz çelik kapı kilidi,silindirlerin Dışına çelik rozet takılmaktadır Silindir modelleri Bilyalı ve Cerman Barel olarak (2) değişik modelde kullanılır Merkezi kilit sistemidir bütün hareketli Miller çalışırken aynı Anda kilitleme vazifesi görür.

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Kale kilidin Yeni Çıkarmış olduğu kod (252 RL) modeli

Çelik kapı kilidi Kasa Anahtarlı olup Dışarıdan matkapla delinmelere karşı çelik levhayla koruma Altına Alınmıştır kapınızda güvenle yıllarca kullanabilirsiniz.

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Kale çelik Kapı kilidi kod (252 R) Modeli

Kalenin çelik kapılarında ve Piyasadaki satılan çelik kapılarda kullanılmaktadır silindir kısmı Normal Anahtar ve Bilyalı tabir ettiğimiz Anahtar göbek sistemiyle kullanılır Kilit dil mekanizması sağa ve sola Açılan kapılara göre ayarlanabilir.

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Kale Champion Çelik Kapı Kilidi kod (276)

Gövde Çelik galvaniz kaplamalı Ayna çelik krom kaplamalı - Sürgüler 13 mm kalınlık Çelik kancalar Tek Turlu Krom Kaplamalı Rozet Delinmeye karşı mukavim sertleştirilmiş çelik Sarı Nikel kaplamalı.

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Kale Çelik kapı Emniyet Kilit sistemi kod (257)

Kilit Mil sistemi (3) Milli 3 turludur Bilyalı silindir ve Cerman Anahtar modelleriyle çalışır.

Kale Çelik Kapı Kilitleri
İtonun 14 Lü sistem Çelik Kapı kilit sistemi

Barel sistemleri (2) modelde çıkar Ambalajından 68 mm ve 90 mm Barel sistemleri Arkadan topuzlu,Tokmaklı,Tabir Ettiğimiz silindir barel sistemleridir Bilyalı Göbeklerde (5) Anahtarlıdır Cerman Göbeklerde (3) Yedek Anahtar çıkar

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Emniyet kelepçesi Kod (190/190 K/190 N/)

Renk seçenekleri Elektrostatik Sarı ,Krom kaplamalı,Saten nikel kaplamalı,Prinç kaplamalı,Antik bakır kaplamadır.

Kale Çelik Kapı Kilitleri
Çelik Kapı Rozet Sistemi

Dışarıdan Silindirinizi Koparmalara karşı Tam güvenlik sağlar Rozet Takılıyken Hırsız silindire hiç bir şekilde ulaşamaz dolasıyla hırsızlık olayları barel silindirleri koparmak suretiyle gerçekleştiği için kapınızda rozet yoksa en kısa zamanda taktırın yarın belki çok geç olabilir Yeni çıkan yeni model çelik kapıların hepsinde rozet sistemi vardır.